Porady zdrowotneWoda z cytryną na czczo - odkwasza, oczyszcza i spala tłuszcz

Tomasz Ćwiek

Organizm zakwasza w zasadzie wszystko to, co w dzisiejszym świecie cywilizowanym zjada się w dużych ilościach czyli pszenica, gluten, chleb, cukier, kawa, alkohol, mięso, napoje gazowane itd. Zasadowo czyli odkwaszajaco działają natomiast wszystkie warzywa ( prócz grochu ) i większośc owoców.Najmocniejsze są cytryny, czarne porzeczki, śliwki, wiśnie oraz marchew i buraki. Zakwaszenie organizmu to niestety plaga naszych czasów i zwłaszcza w naszym kraju jest totalnie bagatelizowane przez lekarzy. Jak wiadomo woda w temperaturze pokojowej ma pH równe 7.0 a więc jest obojętna. Jeżeli jakaś substancja ma pH poniżej 7.0, to jej odczyn jest kwasowy, jeśli natomiast ma pH większe niż 7.0, wtedy ma odczyn zasadowy. Ludzka krew ma odczyn lekko zasadowy, równy 7.4 i taki stan należałoby utrzymać. W takim zasadowym środowisku wszelkie procesy zachodzące w organizmie, są po prostu prawidłowe. Odczyn Ph nie może być oczywiście ani za bardzo zasadowy ani za bardzo kwasowy. Jeśli odczyn pH krwi wzrośnie powyżej 7.9 lub spadnie poniżej 6.9, wtedy człowiek umiera na zasadowicę lub kwasicę. Jednak problemem u większości ludzi jest zakwaszenie organizmu. W takim środowisku rozwija się przede wszystkim grzyb candida albicans, który jest też bakterią występującą dziś bardzo powszechnie. Jest bardzo trudny do zlikwidowania, ale na szczęście przy zastosowaniu odpowiedniej diety oraz specyfików naturalnych da się temu zaradzić.

Objawy zakwaszenia organizmu to głownie:
spadek odporności, częste bóle głowy, apatia, senność, objawy porannego niewyspania, depresja i ogólny brak energii, wzdęcia, bóle brzucha itd. Wspaniałym specyfikiem oczyszczającym i odkwaszającym jest picie rano na czczo wody z cytryną. Do szklanki przegotowanej wody w temperaturze około 25 - 30 stopni należy wcisnąć pół cytryny, wymieszać i wypić. Potem przepłukać jamę ustną przegotowaną wodą. Najlepiej robić to zawsze rano na czczo jako stały początek dnia.
Woda z cytryną ma wszechstronne działanie takie jak:
- odkwasza organizm
- działa moczopędnie i usprawnia pracę nerek
- przyspiesza metabolizm spalajac niejako nagromadzony tłuszcz
- działa antyzapalnie i uodparniająco, a wìęc też i antynowotworowo
- oczyszcza jelita i reguluje problemy z zaparciami
- łagodzi objawy zgagi
- wspomaga leczenie tak groznej choroby jak Dna moczanowa, gdyż obniża stężenie kwasu moczowego
- obniża ciśnienie tętnicze
- oczyszcza krew i wspomaga krążenie
- oczyszcza wątrobę, woreczek i drogi żółciowe
- dzięki pektynie osłania ścianki jelit, co zapobiega gniciu pokarmu
- oczyszcza sķórę
Dobroczynnych skutków picia na czczo tego napoju jest znacznie więcej, tak więc mocno polecam, aby stało się to naszym codziennym rytuałem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ręce Duszy

 Ręce Duszy Emilia Wróblewska - Ćwiek (Artykuł ukazał się w czasopiśmie Logon) Dusza człowieka otrzymała dwie ręce: lewą miała wyciągać w gó...