wtorek, 17 marca 2020

ŚWIADOMOŚĆ


ŚWIADOMOŚĆ

Tomasz Ćwiek

Czym tak naprawdę jest świadomość? Niejednokrotnie zadawałem sobie i innym to pytanie i praktycznie zawsze slyszałem różne odpowiedzi. Również moja własna opinia na ten temat podlegała ciąglym zmianom. Jesli zapytamy kogoś idącego ulicą czy jest świadomy, czy żyje świadomie, to jego odpowiedź będzie na pewno twierdząca. Przecież widzi wszytko dookoła, słyszy co się do niego mówi, ma węch, smak, ma swiadomość swego istnienia i dostrzega świat wokół siebie.
Taka odpowiedź jest własnie dowodem na to, co przeciętny człowiek rozumie pod pojęciem świadomości.
Zazwyczaj jako świadomość określa on swą percepcję za pomocą pięciu zmysłow.
A przecieź to tylko mały, malutki wycinek rzeczywistości. Nie dostrzegamy nic co ukryte jest za zasloną iluzji, za zasłoną pewnej częstotliwości. Człowiek widzi tylko procentowy wycinek prawdziwej rzeczywistosci i nawet tak zwany szósty zmysł jest tylko lekkim muśnięciem innej rzeczywistosci, lekkim otwarciem na szerszą świadomość.

Świadomość, źe zyjemy w przemijalnym świecie, matriksie zupełnie zmienia nasz ogląd rzeczywistości. Wtedy zaczynamy zdawać sobie sprawę, że nawet to co widzimy swoimi oczami i slyszymy uszami, to też niestety iluzja.
Nauka Powszechna rozróżnia różne stany świadomości od mineralnej poprzez zwierzęcą i ludzką aż do form wyższych. Tu na ziemi obowiązuje zwykła ograniczona ziemska świadomość wyrażająca się w świecie przestrzeni i czasu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że nawet nasza podswiadomość kierowana przez istotę auryczną nami manipuluje. Wszytko to po to, by zagwarantować przetrwanie istocie aurycznej przez podtrzymanie iluzji w jakiej egzystujemy. Zdarza sie oczywiscie, że poprzez różne praktyki odechowe, czy medytacyjne lub przez zażycie psychodelicznych substancji osiągamy stany, które można określić jako poszerzenie świadomosci.
Jednak te stany są albo bardzo krótkie, albo po prostu dają wgląd tylko w bardziej subtelne rejony tej samej iluzji.

Czy jest więc jakies wyjście z tego stanu?
Czy nasz matriks wraz z ograniczoną percepcją a co za tym idzie, również ograniczoną świadomością jest możliwy do złamania?
Czy jest z niego jakies wyjście?

Odpowiedzią jest uzyskanie świadomości nowej duszy. Jeśli zostaniemy dotknięci przez gnostyczną prawdę i pod jej wpływem uświadomimy sobie, że w naszym sercu ukryta jest cząsteczka, z której odtworzyć możemy prawdziwą Boską Swiadomość, wkroczymy na zupełnie nową nieznaną dotąd ścieżkę. Nowa świadomość będąca świadomością Nowej Duszy powoli wypierać będzie starą opartą na natłoku myśli, emocji, lęków i pragnień. Nowa Świadomość jest stanem ciszy, która w końcowym etapie transfiguracji prowadzi do Świadomości Chrystusowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ręce Duszy

 Ręce Duszy Emilia Wróblewska - Ćwiek (Artykuł ukazał się w czasopiśmie Logon) Dusza człowieka otrzymała dwie ręce: lewą miała wyciągać w gó...