poniedziałek, 1 stycznia 2018

Potencjał roku 2018 cz.1


Emilia Wróblewska- Ćwiek

Potencjał ROKU 2018, część I

Podsumowanie Roku 2017

Energetyka roku, który właśnie przeminął nakierowała nas na to, co Nowe. Po czyszczącym, podsumowującym i dla wielu z nas bardzo niełatwym dziewiątkowym roku 2016, przyszedł nowy czas znajdujący się pod patronatem wibracji 1 (2017), niosąc z sobą nowe początki, perspektywy i szanse do wykorzystania. Zawarliśmy znajomości z nowymi ludźmi, dołączyliśmy do różnych nowych grup, rozpoczęliśmy jakieś nowe projekty, przedsięwzięcia, prace, idee, pomysły, światopoglądy, napotkaliśmy na nowe wyzwania i problemy do pokonania.

Wibracja 17 zawarta w liczbie ubiegłego roku sprawiła, że możliwe stało się dla nas budowanie Nowego w oparciu o talenty i umiejętności, które rozwinęliśmy wcześniej. Siedemnastka jest wibracją szczęśliwej gwiazdy- wskazuje na siły Duchowego Pola, które prowadzą nas na ścieżce, niosąc z sobą inspirację do działania. Można więc powiedzieć, że w roku, który właśnie upłynął, w glebie naszego życia zasialiśmy nowe ziarna. Towarzyszył temu zapał, entuzjazm, gorliwość i ekscytacja. W  parze szły także błędy, związane z brakiem doświadczenia. Ponosiliśmy konsekwencje jakichś swoich niedociągnięć i słabości, jednak generalnie był to Rok Nowych Początków, Rozwoju, Poczucia Mocy.

Na światło dzienne wyszły te obszary w naszym życiu, które znajdują się w stagnacji. Ten rok miał nas bowiem poruszyć i zainspirować do zmian. Energetyka była jak  przysłowiowy kop na zapęd. Została wgrana nowa tematyka. Nowe ruszyło z kopyta...

Nowy Rok 2018

Nowy Rok, którego nadejście świętujemy znajduje się pod wpływem wibracji 2
(wynika ona z redukcji numerologicznej, polegającej na zsumowaniu wszystkich cyfr wchodzących w skład liczby roku tak, by uzyskać wynik jednocyfrowy: 2+0+1+8=11; 1+1= 2).

Paradygmat Energii Żeńskiej

Od roku 2000 znajdujemy się pod wpływem energii żeńskiej. Wraz z przeminięciem czasu, którego liczba zaczynała się od jedynki, wyszliśmy z paradygmatu męskiej energii, której bliskie jest lewopólukowe, analityczne, logiczne myślenie, walka, rywalizacja, zewnętrzny postęp, forsowanie wszystkiego siłą, egoizm, egocentryzm, forowanie własnego "ja", chęć dominacji, umiejętność wyznaczania granic, agresja.

Rok, który się właśnie rozpoczął znajduje się w harmonii z energetyką wibracji tego tysiąclecia, Żeńska energia to większa bierność, zaglądanie do wnętrza, twórczość, umiejętność współpracy, miękkość, elastyczność, dostrojenie do duchowego pola boskich sił, intuicja, czucie, opieka nad innymi itd.

Skrajności

Wibracja dwa niesie z sobą zawsze biegunowość. To, co z impetem ruszyło z kopyta w zeszłym roku, perspektywy, które się otworzyły ukażą nam swoje drugie oblicze. Na powierzchnię mogą wypłynąć jakieś nasze wahania, wątpliwości dotyczące projektów, w które się zaangażowaliśmy w minionym roku. Mogą pojawić się jakieś trudności do przezwyciężenia, wynikające z naszych słabości, które nagle dadzą o sobie znać. Wypłynie to, od czego mniej lub bardziej odwracaliśmy wzrok i przymusi nas do konfrontacji. W tym roku poczujemy, że "każdy kij ma dwa końce", "są dwie strony medalu", "na dwoje babka wróżyła", Będziemy mierzyć się z własnym cieniem i mrokiem a także z podwójną naturą wszystkiego wokół.

Pojawi się  zagadnienie biegunowości i skrajności. Zobaczymy, które aspekty naszego życia nie znajdują się w równowadze. Życie przyniesie nam z sobą "lekcję wahadła"- pokaże, w jakich dziedzinach przesadzamy. Jeżeli za bardzo przeciągniemy wahadło w jedną stronę, ono osiągnie swój maksymalny punkt odchylenia i z impetem pomknie w drugim kierunku, zwalając nas z nóg. Ćwiczyć więc będziemy sztukę balansu, równowagi i złotego środka.

Współpraca z innymi ukaże nam, w jakie dziedzinach życia wkładamy za mało energii poprzez postawę bierną lub obojętną a gdzie nas za dużo (kontrola, ekspansja, władza).

Zweryfikowane zostanie zagadnienie tego, co jest nam naprawdę potrzebne w życiu a co jest kwestią naszego "chciejstwa", pożądania, pragnienia. Osoby na gnostycznej ścieżce mogą wykorzystać ten czas, by poprzez świadomą obserwację siebie, uwolnić się od jakichś jeszcze dialektycznych przywiązań.

Czas ten kierował nas będzie do wewnątrz. Wyciszy nieco pęd do działania na zewnątrz. Fakt, że na powierzchnię wypłyną jakieś nasze mroki, będzie nas zmuszał do wejścia w siebie, do wejścia w swoją ciszę i odnalezienia sposobu na rozwiązanie wewnętrznych konfliktów.

Energetyczne Lustra

Wibracja dwa to liczba związków z innymi, partnerstwa, małżeństwa, relacji z innymi.
"Amicus alter ego"- "Przyjaciel- drugim ja"  głosi łacińska maksyma. Zwraca ona uwagę na fakt, że ludzie, których do siebie przyciągamy są do nas podobni. Gdy popatrzymy na osoby, które z nami rezonują, dostrzeżemy że łączy nas podobny sposób myślenia, podobna wrażliwość, zbliżone upodobania ale i często jakieś słabości, rany i główne życiowe problemy do przepracowania. W innych dostrzeżemy swój ból, dzięki czemu będziemy mogli  lepiej zrozumieć ich i  siebie. Szczere rozmowy mogą nam pomóc wspólnie coś przepracować.

Dwójka zachęca do współpracy. Wspólna praca to zarówno chwile zgody jak i różnicy zdań. Umiejętność rozmowy, przyjęcia innego punktu widzenia niż swój, elastyczność myślenia, będą w tym roku bardzo "w cenie".

W innych zobaczymy na zasadzie projekcji to, co wypieramy u siebie. Zamiast walczyć z innymi, warto przyjrzeć się sobie, by zrozumieć, jaki nieharmonijny aspekt naszego wnętrza przyciągnął do nas danego człowieka, czy daną sytuację.

Do energetycznej pralki pójdą takie brudy, jak: fałsz, obłuda, nieszczerość, plotkarstwo, dwulicowość, konformizm, służalczość, tchórzostwo, nieumiejętność
wyznaczenia granic, obojętność, nadmierna dyplomacja lub szczerość do bólu.

Uczeni będziemy cierpliwości, wyrozumiałości, spokoju, neutralności, wyciszenia.

Wibracja 18/ 9

Drugą wibracją, która będzie miała na nas wpływ jest liczba 18/ 9.

Zarówno liczba 2 jak i 18, 9 niesie z sobą dużą dawkę emocji. Dwójka sprawia, że nasze emocje są "rozhuśtane", mamy bowiem skłonność do przechodzenia ze skrajności w skrajność. Dziewiątka natomiast (płynąca ze zsumowania 1 i 8)
poprzez fakt, że niesie z sobą stratę, powoduje stres. ból, rozpacz.

Liczba dziewięć bowiem jest wibracją zakończenia pewnego cyklu. Podsumowuje ona to, co osiągnęliśmy przez osiem poprzednich lat i usuwa z naszego pola to, co niepotrzebne, szkodliwe, toksyczne. Ma ona w sobie takiego Jahve, który "za dobre wynagradza a za złe karze". To, co w naszej przestrzeni zbędne, zostaje nam odebrane. Bardzo często rodzi to ból związany z utratą czegoś, od czego byliśmy uzależnieni; do czego się przywiązaliśmy, co sztucznie wzmacniało nasze "ja".

Rok więc nie zapowiada się łatwo. Możemy ponieść w nim  jakieś emocjonalne straty, żegnać się z ludźmi, na których nam zależy a także  z jakimiś swoimi złudzeniami, iluzjami, przywiązaniami.

18 jest wibracją księżycową; ma ona to do siebie, że łudzi i kusi nieprawdziwym światłem. Tombak lub piryt bierzemy tu za złoto, szukamy szczęścia nie tam, gdzie trzeba. Powoduje to cierpienie, w wyniku działających sił Nemezis, które bezwzględnie ukazują nam nasze błędy. Ich korekta dokonuje się najczęściej poprzez poczucie straty tego, na czym nam zależy. Nasza księżycowa natura związana z istotą pożądań, zmysłowością, chęcią posiadania może tu się ujawnić.

Dwójka w połączeniu z dziewiątką to duży potencjał rozwoju duchowego i wewnętrznego. To moc inspiracji, natchnienie, twórczość, mistyka, "czucie i wiara", intuicja, idealizm, dążenie do harmonii, zgody, równowagi. Te siły napływać będą z wyższych przestrzeni i sprawdzać nas. Zobaczymy, na ile jesteśmy do nich dostrojeni.

Rok ten można scharakteryzować jako uczący życia w zgodzie z samym sobą i innymi ludźmi. Umiejętność bycia samowystarczalnym emocjonalnie, umiejętność życia w partnerstwie i umiejętność współdziałania w grupie.

Poprzedni rok miał za zadanie nauczyć nas wysokiego poczucia własnej wartości, samodzielności, poprzez ukazanie nam naszych mocnych punktów i talentów. W tym roku zobaczymy, jak na dłoni, gdzie jesteśmy za bardzo uzależnieni od innych, od ich opinii, łaski i niełaski. Oprócz tego, ukaże nam, gdzie w nas znajduje się konflikt, dążenie do forsowania siebie, wychodzenia przed szereg, chęć  kontrolowania, rządzenia i dominacji. Gdzie chcemy za wszelką cenę przewodzić, rywalizować i konkurować, zamiast współdziałać i współpracować dla dobra ogółu. Rok ten poprzez cierpienie lub inspirujące kontakty z innymi będzie nas kierował w stronę odnalezienia melodii własnej duszy i dostrajania do niej wszystkich swoich działań. Nie jesteśmy tu po to, aby spełniać czyjeś oczekiwania. Jesteśmy tu po to, by odnaleźć i  wyrazić swoją Duchową Jaźń. Jeśli nie mamy z sobą kontaktu, możemy wciąż usiłować zadowolić wszystkich wokół, zamiast spełniać tą główną misję, jaką jest poddanie się przewodnictwu duszy.

Mogą się wówczas pojawić jakieś problemy ze zdrowiem, głównie z narządami związanymi z drugą czakrą, wskazujące na jakieś relacyjne problemy. Zostanie nam ukazane:
- w jakich dziedzinach znajdujemy się pod władzą czegoś lub kogoś.
-gdzie jesteśmy nadopiekuńczy lub za mało dbamy.
-w  jakich dziedzinach życia i przez kogo czujemy się zaniedbani, odrzuceni.
-gdzie strach paraliżuje ochronę własnych granic
- jak możemy bardziej o siebie samego zadbać, by poprawić relacje z innymi

Uczyć będziemy się zdrowej opieki nad sobą i innymi, obejmującej wszystkie dziedziny życia począwszy od odżywiania (tu może wypłynąć zagadnienie jedzenia mięsa-ahimsa lub "junk food") i higieny, skończywszy na wdrażaniu w życie wysokich energii.

Wzniosłe ideały napływające z góry (9) weryfikowane będą w świecie dialektyki. Jako podwójne istoty dostrzeżemy, które aspekty naszej osobowości wymagają korekty, naprawy i dostrojenia się do wysokich wibracji duszy.

Potencjał zodiakalnego byka będzie konfrontowany z programami strzelca. Istota pożądań obecna w drugiej czakrze będzie musiała poddać się ideałom doskonałego, gwiezdnego człowieka. Potencjał byka to: zmysłowość, pożądanie, wygodnictwo, upór, ugruntowanie, dążenie do posiadania, materializm, postawa: "do siebie", posesywność, potrzeba harmonii i zgody, konsekwencja, stabilność, powolność, stałość, ochrona. Strzelec zaś to idealizm, szerokie horyzonty, przesada i nadmiarowość, optymizm, ciekawość świata, inteligencja, szczerość, temperament, natchnienie. Są to oczywiście tylko hasła, które pomogą lepiej odnaleźć w sobie różne cechy i wczuć się, w to które z nich mogą pójść w tym roku "na warsztat".

Życzymy wszystkim spokoju, cierpliwości i równowagi. Rok ten będzie wymagał od nas wyrozumiałości dla siebie i innych, umiejętności pozwalania sobie i innym na błędy. Chwilami może być niełatwo, ale damy radę! Zwłaszcza, że z "góry" napływać będzie inspiracja- uniwersalna miłość, która pozwoli nam na wszystko spojrzeć z empatią i współodczuwaniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ręce Duszy

 Ręce Duszy Emilia Wróblewska - Ćwiek (Artykuł ukazał się w czasopiśmie Logon) Dusza człowieka otrzymała dwie ręce: lewą miała wyciągać w gó...