sobota, 16 grudnia 2017

NEMEZIS


Jan van Rijckenborgh w drugiej części "Pragnozy Egipskiej", będącej komentarzem do "Corpus Hermeticum", mówi o prawie Nemezis (przyczyny i skutku) jako o "prastarym prawie natury pochodzącym jeszcze z ogrodu bogów". 


Można chyba wywnioskowac z tego, że karman nie jest prawem wymyślonym przez archontów czy eony, a był integralną cześcią nawet tej świętej rzeczywistosci dialektycznej (my zyjemy w nieświętej).

Nemezis, bogini sprawiedliwosci z opaską na oczach, nie działa kierując się osobistymi pobudkami, ani jakimś sadyzmem. Jest ona po prostu symbolem regulującego prawa, ktore prowadzi ciągle zmienną naturę do rownowagi z Logosem, ktory jest złotą proporcją. 

Gnostyczna ścieżka jest drogą, w ktorej ciernie prowadzą nas do róży. Ciernie, kolce zadają nam ból aż do krwi i sprawiają, ze "zła krew", nieprawidlowa informacja, moze wypłynąć a miejsce rany wypełnia się Światłem. 

Japończycy, po sklejeniu rozbitych, lub utłuczonych ceramicznych, glinianych, czy porcelanowych naczyń, miejsce sklejenia wypełniają często złotem. Jest to piękna metafora procesu polegającego na rozbijaniu struktur ego, ktory umozliwia zlotej Prawdzie Duszy objawienie się, wyrażenie.

Każdy człowiek podlega regulującemu Prawu Nemezis, co sprawia że zyskuje on tym samym możliwosc zbierania doświadczeń, wyciągania wniosków i uczenia się. Jest to w pewnym sensie prowadzenie nas przez Światło.

Kiedy dojrzejemy do Gnozy, gdy wkraczamy w pole Szkoly Duchowej, Nemezis w dalszym ciągu działa. Dziala ona duzo szybciej i skuteczniej. Gnostyczne pole tworzone przez uczniow i Braterstwo Shamballah wypełnione jeat Światłem informacji dotyczących wszystkich aspektow podazania Ściezką i rozpuszczania ego. Wszystkie odkrycia duchowe, olśnienia uczniów, przepracowane przez nich kody itd. są w polu zapisane i każdy, kto w nie wchodzi podświadomie się do nich dostraja. Dodatkowo zyskuje on połączenie z Niewidzialnym Braterstwem i dlatego proces rozwoju może u ucznia przebiegać bardzo sprawnie. Siła Jedności Grupowej jest bezcenna.

Światło gnostycznego pola jest bardzo silne i intensywne, dlatego rozbjja ono z duzo wiekszą intensywnością, niż nasze zwykle dialektyczne pole, wszelkie ego struktury. Dodatkowo nowy obieg magnetyczny, który zostaje uaktywniony w ciele adepta , stopniowo likwiduje karman nagromadzony w jego kości krzyżowej. Gdy nastąpi przebicie i Pingala połączy się z Idą, nie istnieje już karman, ktory powodowal konieczność ponownego wcielania się. W tym momencie następuje " zgładzenie, grzechów przez Baranka", czyli chrystusową zasadę w nas.

Od tego czasu człowieka nadal obejmuje regulujące działanie prawa Nemezis, jednak wszystkie skutki jego poczynań wracaja do niego i rozładowują się w tym życiu. Wszystko, co wysyłamy szybko do nas wraca. Nie jest to rozciągnięte w czasie, jak kiedyś, co rownież ułatwia rozwój i wyciąganie wniosków.

Gnoza jest Siłą Boskiej Miłości. Jej Światlo jest jak miecz który zadaje ciosy i uderza w nieświęty pancerz ego, który nosimy na sobie. Światło Gnozy zawiera w sobie idealną proporcję, dlatego nie spadnie na nas ani jeden cios, ktory byłby niepotrzebny. Tak działa Światlo, ktore rani nas z Miłości. Tylko bowiem przez cierpienie jestesmy w stanie dostrzec, co w nas wymaga przemiany. 

Na początku często czujemy, jakby zawalił nam się cały świat. Po czasie jednak widzimy, ile błogosławieństw przybyło do nas wraz z jakąś "katastrofą" i ze byla ona olbrzymią pomocą na Ścieżce. 

Dlatego warto w ciężkich momentach uwolnic się od wpisanej w nas postawy ofiary, która sprawia, że obwiniamy los i innych ludzi za przykrosci, ktore nas spotykają. Postawa taka świadczy o niezrozumieniu tego, jak działa Nemezis. Ma ona do swojej dyspozycji poslancow w postaci otaczajacych nas ludzi, ktorzy zadajac nam rozne rany, stymulują nas do zmian. Ma rowniez do dyspozycji narzedzia w postaci wydarzen, ktorych doswiadczamy. 

Wszystko jest odwzorowaniem, odpowiedzią makrokosmosu na obrazy, myśloksztalty, energie wysylane wciąż przez nas w eter. Dlatego sami tworzymy ciosy, ktore na nas spadają i przyjemne doswiadczenia rowniez. W tym sensie jestesmy tworcami swojej rzeczywistosci. 

W pewnym sensie jednak jestesmy ofiarami, wiezniami swoich uwarunkowan: zapisow w krwi, popędów,, pragnień generowanych przez istotę pożądań, znajdującą sie w naszym centrum watroby i sledziony, ktora rządzi naszą głową i sercem. Nemezis pomaga nam uwolnic sie od tych nieswietych przywiazan, powodujacych cierpienie. Gnostyczne Światło w nas pomaga odwrotnie spolaryzowac sily w naszym systemie i sprawic, ze glowa i serce zarzadzaja istotą poządan a nie odwrotnie. Moment, w ktorym nastepuje odwrocenie tej polaryzacji zostal alegorycznie ukazany w ksiazce J. K.Rowling "Harry Potter i Więzien Azkabanu", gdy Harry uczy się zaklecia "Patronus" i tworzy tarczę przeciwko astralnym atakom.

Gnoza nas wyzwala, dlatego warto sie rozluznic i z pokora przyjmowac to, co nas spotyka, poprzez wdziecznosc i wyciaganie wnioskow. Wszystko,, co przytrafiia nam sie na Sciezce jest nieprzypadkowe i potrzebne, abysmy mogli stac sie na powrót wolnymi ludźmi. Na tym polega cud alchemicznej przemiany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ręce Duszy

 Ręce Duszy Emilia Wróblewska - Ćwiek (Artykuł ukazał się w czasopiśmie Logon) Dusza człowieka otrzymała dwie ręce: lewą miała wyciągać w gó...