sobota, 16 grudnia 2017

TĘSKNOTAJedna jedyna cząsteczka Ducha w nas "jest mniejsza od małego, większa od dużego". Sił duszy nie przywołamy do siebie poprzez gromadzenie intelektualnej wiedzy, dobre uczynki ani nawet przez medytację a jedynie przez wielką, wielką tęsknotę duszy za Innym Światem...tęsknotę, której nie "sprzedamy" za dobra tego świata: bogactwo, władzę, przyjemność, sukces, różne pasje.

Ta tęsknota moze byc dla nas samych nie do końca zrozumiała. Dlaczego nie jestem taki jak inni? Dlaczego nie "kręci" mnie kariera, dążenie do sławy, kasy, władzy? Dlaczego mnie to nie motywuje, dlaczego szukam ciągle czegoś innego, jakiegoś innego świata: pięknego, pelnego milosci i światla, wolnego od przemocy i cierpienia?

Czy jestem jakimś beznadziejnym marzycielem, bujającym w obłokach? Dlaczego ukojenie znajduję jedynie w tekstach niosących z sobą głębokie duchowe treści? Dlaczego większość ludzi mnie nie rozumie? Dlaczego ja nie rozumiem ich? Czy mam się dostosować i być taki jak inni? Dlaczego ogarnia mnie takie uczucie przytłoczenia, beznadziejności i jałowości , gdy patrzę na krótki, wypełniony znojem i dążeniami żywot człowieka. Po co to wszystko?
Po co żyjemy? Zeby rozwinąć talenty, wychować dzieci, zarobić na chleb, być dobrym i umrzeć? Na tym to polega?

Czemu się w tym duszę?...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ręce Duszy

 Ręce Duszy Emilia Wróblewska - Ćwiek (Artykuł ukazał się w czasopiśmie Logon) Dusza człowieka otrzymała dwie ręce: lewą miała wyciągać w gó...