poniedziałek, 18 marca 2013

Metoda na uwolnienie natrętnych, pełnych emocji myśli :) ♥

Metoda na uwolnienie natrętnych, pełnych emocji myśli :) <3Czy zdarzyło Ci się po przeżyciu jakiegoś trudnego doświadczenia, konfliktu z kimś, przykrej sytuacji rozpamiętywać to wciąż i wciąż bez końca? Umysł męczył Cię ciągle i cały czas kierował myśli w jedną stronę, przywołując trudne emocje i sprawiając, że przeżywałeś je ciągle na okrągło?

Jeżeli zdarzają Ci się takie sytuacje, pomocna może być ta wizualizacyjna metoda: wyobraź sobie ten problem jako ciężki, ponury latawiec, który przyczepiony do Ciebie cienką ale silną niteczką zaczyna unosić się do góry. Wieją silne, piękne, mistyczne wichry, które zaczynają go owiewać ze wszystkich stron, sprawiając, że staje się taki lekki i wdzięcznie porusza się w rytm podmuchów powietrza. Wiejące wiatry transformują latawiec i sprawiają, że przybiera on pełną lekkości formę.

Zza chmur wygląda Słońce, które opromienia latawiec swoim światłem. Rozświetlony nabiera kolorów i zaczyna świecić własnym ciepłym światłem. Czujesz jak wraz z przemianą latawca zmieniają się Twoje myśli i odczucia dotyczące tej sytuacji lub człowieka, z którym masz problem. To, co negatywne i ciężkie zostało przetransformowane na wzbogacającą Cię mądrość, uwalniającą lekkość i piękno. Nad Tobą unosi się piękny ciepły pełen światła balonik wypełniony dobrą energią Twojego wybaczenia. Gdy tylko umysł nakierowuje myśli na tą sytuację, natychmiast przywołuj obraz latawca. Oddychaj, uśmiechaj się i uwalniaj :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ręce Duszy

 Ręce Duszy Emilia Wróblewska - Ćwiek (Artykuł ukazał się w czasopiśmie Logon) Dusza człowieka otrzymała dwie ręce: lewą miała wyciągać w gó...